چهارشنبه سوری

سلام

بعد از اون ماجرای اجداد ایران باستانم تصمیم گرفتم امسال چهار شنبه سوری را محترم بشمارم. یک شمع گذاشتیم توی آشپزخونه و از روش پریدیم. البته با این نیت ها : گذشتن از آتش غضب، گذشتن از آتش شهوت و برای حسین گذشتن از آتش شیطنت و آزار پدر و مادر. شب یادم افتاد که چه خوبه حد اقل سالی یک بار به یاد جهنم بیفتیم : و ان منکم الا واردها کان علی ربک حتما مقضیا. سوختگی های چهارشبنه سوری را که در تلویزیون دیدم گفتم شاید خدا از وعید هایی مثل جهنم و آتش صرف نظر کنه. چطور آخه دلش میاد بدترین بنده ها رو بسوزونه. یاد خیلی از اموات هم افتادم. داشتم فکر می کردم که شاید خبرایی هست در عالم ملکوت ، توی یک همچین روزی. ظاهرا اموات در جشن و سرورن ولی دقیقا نمی دونم سر چه مساله ای. بعدش یادم به صحبت حضرت فاطمه افتاد که فرمودند ما از جهنم گذشتیم در حالی که خاموش بود. یک نفر دیگه هم بود که آتش براش خنکی و سلام شد و حضرت ابراهیم بود که قلبش سلیم بود و شنیدم که آتش جهنم بر قلب ها می زنه و دل ها رو می سوزونه. التی تطلع علی الافئده. پس شاید با قلب سلیم آتش ها ی جهنم گلستان شود. و آتشی هم هست که صورت ها رو برشته می کنه : یشوی الوجوه...کلما نضجت جلودهم بدلناهم جلودا غیرها لیذوقوا العذاب...

نمی شود وعده و وعید حتمی خدا را انکار کرد . این خودش نوعی کفر است. اما می شود گفت : یا من سبقت رحمته غضبه

می شود گمان نیکو به خدا داشت

می شود قلب و جوارح را به سلم و سلامت رساند تا آتشی آنها رالمس نکند.

خیلی چیزها از خاطرم می گذرد. انگار اجداد ایران باستانم از امروز تا چند روز به آتش توجه خاصی داشته اند. من هم چنین خواهم کرد. ان شاءالله. یاد یهودی هایی افتادم که گفتند ما پسران خدا و دوستان اوییم و آتش به جز چند روز به ما نخواهد رسید و چه جنایتها که به سبب این غرور بی جا در طول تاریخ مرتکب نشدند. حق است که جهنم جایگاه متکبرین است.

در هر حال ترس از جهنم مایه نجات خیلی ها شده است و بی اعتنایی به وجود جهنم خیلی ها را از انسانیت ساقط کرده و به محدوده حیوانات وارد ساخته است. شاید اجداد یکتا پرست و پسندیده روش باستانی ما هم بخاطر یادآوری جهنم این رسم را بر پا نموده اند، چرا که توجه به جهنم و توجه به آتش انسانها را از بدی باز می دارد و فرشته صفت بار می آورد.

یسئلون ایان یوم الدین ؟

یوم هم علی النار یفتنون....


راستی تا یادم نرفته : در این شب حتما برای اموات هدیه ای بفرستیم. 

/ 3 نظر / 52 بازدید
filtershekans

سلام دوست عزيز وبلاگ خوبي داري مطمئنم موفق بشي اگر کريو خاستي ميتوني به وبلاگم سر بزني بهت مجاني ميدم

filtershekans

سلام دوست عزيز وبلاگ خوبي داري مطمئنم موفق بشي اگر کريو خاستي ميتوني به وبلاگم سر بزني بهت مجاني ميدم